Przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Przesłanie do uczestników przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju

Człowiek współczesny bardziej wierzy świadkom, niż nauczycielom, bardziej doświadczeniu niż doktrynie, bardziej życiu i faktom niż teoriom. Świadectwo ewangelicznego życia jest dziś niezastąpione. Chrystus, którego misję przedłużamy w świecie, jest wzorem świadectwa. On jest światłością, która rozjaśnia każdy mrok i życiem, które zwycięża śmierć.

 

Druhny i Druhowie!

Kolejny raz niesiemy płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, zapalony w Grocie narodzenia Chrystusa-Światłości świata. Chcemy dać świadectwo, na które świat jest wrażliwy, poświęcając uwagę ludziom. Okazując bezinteresowną miłość, w ciemności egoizmu wnosimy światło Chrystusa, stając się zwiastunami pokoju. Niech nasze serca płoną, abyśmy wzniecali nadzieję, odwagę i radość w każdym napotkanym człowieku.

Czuwaj!

ks. hm. Rafał Łaskawski
Kapelan Chorągwi Stołecznej ZHP

Archikatedra Warszawska
Warszawa, 17.12.2017 r.

Może Ci się spodobać...