Poznaj Niemcy 11 czerwca

Niemiecka muzyka klubowa, niemiecka poezja, językowe kasyno i więcej, znacznie więcej… Sprawdźcie, co przygotowali dla nas Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Instytut Goethego w Warszawie!

 

Dnia 11 czerwca o godzinie 18:00 w Klubokawiarni Grawitacja na warszawskim Powiślu będzie można przekonać się, że Niemcy to nie tylko kiełbaski i piwo. W trakcie imprezy poznamy ten kraj w trochę innej odsłonie. Będą ciekawostki dotyczące kraju, niemiecka muzyka klubowa, popularne przekąski. Będzie można przekonać się również, że niemiecka poezja brzmi pięknie. Dodatkowo każdy będzie mógł wziąć udział w językowym kasynie i przełamać barierę mówienia w obcym języku. Będzie można się też sprawdzić w trakcie krótkiego quizu. Pokażemy także, jak młodzież potrafi na żywo dyskutować w krótkiej odsłonie międzynarodowego projektu „Młodzież debatuje”.

 

Celem imprezy, przygotowanej przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) oraz Instytut Goethego w Warszawie, jest pokazanie innego oblicza Niemiec. Zamiast stereotypowych kiełbasek i bawarskiego piwa będą więc mniej znane informacje dotyczące tego kraju oraz specyficzna polsko-niemiecka atmosfera. Organizatorzy to zarówno Polacy jak i Niemcy, którzy dobrze znają kulturę obu krajów i chcą dzięki imprezie przełamać trochę popularnych stereotypów.

 

„Niemcy inaczej” odbywają się w ramach miesiąca niemieckiego pod nazwą „Ordnung muss sein!”, który odbywa się właśnie w Klubokawiarni Grawitacja na warszawskim Powiślu.

 

Program miesiąca niemieckiego dostępny jest na stronie internetowej Grawitacji.

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Dominika Gaik

Referat Wspierania Wymiany Szkolnej / Förderreferat Schüleraustausch

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) 

Deutsch-Polnisches Jugendwerk (DPJW)

ul. Alzacka 18, 03-972 Warszawa 

Tel.: +48-22 / 518-89-38

Fax: +48-22 / 616-06-62

Mail: dominika.gaik@pnwm.org

www.pnwm.org, www.dpjw.org

Może Ci się spodobać...