Pożegnanie Zenona Jendora

18 października na cmentarzu w Nowym Dworze Mazowieckim pożegnaliśmy Druha Podharcmistrza Zenona Jendora komendanta Hufiec ZHP Nowy Dwór Mazowiecki w latach 2013-2015.

Druh Zenon urodził się 23 czerwca 1938 roku w Nowym Dworze Mazowieckim, w 1945 roku wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego. Odkąd pamiętamy był zaangażowany w organizację uroczystości związanych z rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Co roku pamiętał o Dniu Myśli Braterskiej, dbał, aby życzenia od harcerskich seniorów trafiły do pozostałych członków Hufca i społeczności Nowego Dworu Mazowieckiego. Troszczył się o Betlejemskie Światło Pokoju, którego nigdy nie mogło zabraknąć na wigilii instruktorskiej. Dbał o dobre imię Hufca. Zawsze w swoim sercu nosił harcerzy, uwielbiał żartować i pomimo pokoleniowej różnicy wieku potrafił znaleźć kontakt z kilkadziesiąt lat młodszymi od siebie harcerzami. Druh Zenon dumnie nosił harcerski mundur i krzewił historię harcerstwa na ziemiach nowodworskich. W podziękowaniu za swoje działania otrzymał medal „Dziękujemy Ci Druhu”, a także Krzyż za Zasługi dla ZHP.

 

Foto: NDM
na podstawie rozkazu Rozkaz LS. 1/2018 Komendanta Hufca Nowy Dwór Mazowiecki

Może Ci się spodobać...