Pożegnanie założyciela Szczepu „Rodło”

5 stycznia rano zmarł harcmistrz Bohdan Radkowski, współzałożyciel (z żoną Aliną) i wieloletni komendant Szczepu „Rodło” w Warszawie, wychowawca wielu pokoleń zuchów, harcerek i harcerzy, człowiek ważny dla wszystkich, którzy go znali, z nim pracowali. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyrzeczenie Harcerskie złożył w 1938 w Krakowie, był uczestnikiem kampanii wrześniowej, W czasie okupacji prowadził w Krakowie drużynę konspiracyjną, a następnie działał w partyzantce na Podhalu. Za działalność partyzancką więziony m.in. w Rawiczu.

Zawodowo reżyser teatralny i telewizyjny, m. in. współtwórca programów „Pora na Telesfora” i „Piątek z Pankracym”. Kawaler Orderu Uśmiechu.  Całym życiem pełnił służbę Bogu, ludziom i Polsce.

Pogrzeb druha Radkowskiego odbędzie się 12 stycznia o 14 w kościele Św. Karola Boromeusza przy Starych Powązkach.

 

phm. Wojtek Puchacz

członek Komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji

Może Ci się spodobać...