Podejmij wyzwanie!

Pójdźcie w ślady pierwszego specjalnościowca!

Bi-Pi słusznie został wybrany Naczelnym Skautem Świata.

Specjalność: artystyczna, jeździecka, służba graniczna, obronna, poczty harcerskie, ratownicza, łączność, HSZ, sportowa, techniczna, turystyczna, wodna – tyle specjalności w JEDNYM człowieku!
(zapewne gdzieś w dżungli zdejmował z siebie pijawki – to nawet i krwiodawstwo można tu dopisać 😉
A czytając o Bi-Pi przekonacie się, że to nie musi być koniec tej listy.

Z drugiej strony przecież, żeby być specjalnościowcem nie trzeba być specjalistą. Mało tego! Można nie być specjalnościowcem i w swojej drużynie pracować z elementami specjalności, a jak pokazuje życie – można też to robić nawet nie nazywając tego pracą z elementami specjalności.

Żeby trochę odczarować specjalności, przygotowaliśmy dla stołecznych drużyn i gromad wyjątkowe wyzwanie.

Raz w miesiącu będziemy proponować jeden (lub kilka) elementów specjalnościowych, które w wybrany sposób będzie można zaadaptować i przeprowadzić w swojej jednostce (czasem będzie to konspekt zbiórki do przeprowadzenia w swojej drużynie, czasem zadanie lub wyzwanie).

Za wszystkie zrealizowane zadania i wyzwania drużyny i gromady będą mogły otrzymać punkty. Jednostki, które w ciągu całego roku uzyskają ich najwięcej, mogą czekać na wyjątkową nagrodę.

Dołączcie do Baden – Powella i zapiszcie kolejną kartę w historii harcerstwa!

Czekajcie na szczegóły 🙂

fot. Robert Coelho | Unsplash