phm. Katarzyna Dzięciołowska

Funkcja: Członkini rady Chorągwi

Przebieg służby

Instruktorką jestem od 2006 roku. Najpierw pełniłam funkcję drużynowej, a potem zaczepiłam się w hufcowym zespole promocji i wizerunku, żeby dziś wpływać na lokalny obraz Hufca Warszawa Ochota jako jego komendantka.

W międzyczasie (sic!) zakładałam wiele drużyn harcerskich, które ostatecznie nie powstały, tworzyłam szczep i krąg instruktorski, które też ostatecznie nie istnieją. Poza tym byłam członkinią Kapituły Stopni Wędrowniczych, jestem członkinią hufcowego KSI i bardzo lubię być opiekunką prób na stopnie.

Lubię harcerstwo za to, że można się tu wciąż uczyć czegoś nowego, a w dodatku ja mogę to wykorzystywać w pracy zawodowej i w życiu zupełnie prywatnym.

Nie lubię harcerstwa za to, że tu trzeba być zawsze takim dorosłym i odpowiedzialnym.

Życiowo

Życiowo jestem nieogarnięta, co konsekwentnie realizuję z moim mężem w domu, jak również w pracy, gdzie działam w NGOsach w obszarze edukacji, promocji oraz aktywności społecznej i obywatelskiej.

Jestem historyczką.

Moje instruktorskie/ harcerskie przesłanie (credo)

Niech na dziś nim będzie: „Spróbujcie zostawić ten świat trochę lepszym, niż go zastaliście”.