hm. Anna Nowosad

Funkcja: Zastępca Komendantka Chorągwi Stołecznej ZHP

Kariera harcerska

Od zawsze jestem związana z Hufcem ZHP Warszawa Ochota. To tu przeszłam całą moją harcerską drogę od zucha do instruktorki. Do niedawna byłam komendantką tego hufca a obecnie jestem członkinią hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich.

Miałam przyjemność pełnić funkcję w Głównej Kwatrze ZHP, w której zajmowałam się współpracą międzynarodową. Pełniłam wtedy także funkcję komisarki zagranicznej ZHP.

Do połowy grudnia 2013 roku byłam członkinią Rady Chorągwi Stołecznej.

Życiowo

Źle się czuję, kiedy nie mam nic do zrobienia i dlatego wciąż znajduję nowe wyzwania. Pracuję w firmie informatycznej jako prawnik oraz zarządzam wspólnotą mieszkaniową w budynku, w którym mieszkam.

Jestem stałym klientem polskich kolei – dzielę czas między Warszawę i Gdynię.

Uspokaja mnie muzyka klasyczna. Jak mam ważny problem do rozwiązania, to słucham różnych utworów na fortepian.

Moje instruktorskie/ harcerskie przesłanie (credo)

Wierzę, że harcerze zmieniają świat, w którym dzałają. A najlepiej to oddaje jedno z przesłań Światowego Stowarzyszenia Dziewcząt Przewodniczek i Dziewcząt Skautek – WAGGGS:

girls worldwide say: together we can change our world