Odeszli na wieczną wartę

Druhny i Druhowie!

Zbliża się dzień 1 listopada – Święto Zmarłych.

Większość z Nas wybiera się tego dnia na groby swoich bliskich. Będąc na cmentarzach, nie zapominajmy również o członkach Naszej harcerskiej rodziny, o TYCH, którzy pełniąc służbę instruktorską odeszli już na wieczną wartę.

Pamiętajmy, że chronimy od zapomnienia Naszych przyjaciół i wychowawców, którzy wspólnie z Nami bawili się i spędzali czas na zbiórkach, rajdach, biwakach, obozach czy zimowiskach. Zatrzymajmy się na chwilę nad ich grobami i zapalmy lampkę. Niech będzie ona symbolem płonących harcerskich serc i naszej wiecznej pamięci…

Pamiętajmy również, że Nasza harcerska rodzina to nie tylko Nasz hufiec, ale także Chorągiew i cała Organizacja.

I jeszcze jedna rzecz.

Druhno, Druhu, jeżeli odnajdziesz miejsce spoczynku tych, których dotychczas nie ustalono, przekażcie – prosimy – tę wiadomość do Komisji Historycznej Chorągwi.

Poniżej przesyłamy listę zmarłych instruktorów naszej Chorągwi, która pomoże w odnalezieniu miejsca ich spoczynku.

odeszli_na_wieczną_wartę (pdf)

Czuwaj!

Komisja Historyczna Chorągwi Stołecznej ZHP

Może Ci się spodobać...