Od przygody do pasji

Dla kogo konkurs

Dla wszystkich gromad i drużyn naszej chorągwi, które biorą udział w obozowej akcji letniej (w formie stacjonarnej i/lub wędrownej). Dla drużyn wszystkich pionów metodycznych. Uwaga: tylko dla tych, którzy uczestniczą w akcji letniej organizowanej oficjalnie przez ZHP (nie inne fundacje/stowarzyszenia).

Co trzeba zrobić

  1. Zgłosić drużynę do udziału w konkursie, deklarując działania specjalnościowe jakie przeprowadzi się w czasie akcji letniej.
  2. Przeprowadzić zgłoszone zajęcia, dbając o dokumentację fotograficzną z ich realizacji.
  3. Wysłać raport z realizacji w formie fotoreportażu.

Kto i co wygra

Zwycięzców wyłonimy w głosowaniu internetowym. Każdy uczestnik konkursu (drużyna) będzie miał prawo oddać głos na najlepsze jego zdaniem realizacje zaprezentowane w reportażach. Nie zdradzamy, jakie będą kryteria wyboru, czyli o co zapytamy Was w głosowaniu. Warto jednak realizować działania spektakularne, będące dla Was nowością i wyzwaniem na miarę możliwości drużyny. 

Nagrodami w konkursie są vouchery o wartości: 500 PLN (dla 1 miejsca), 300 PLN (dla drugiego), 200 PLN (dla trzeciego). O główną nagrodę zawalczą TYLKO drużyny, które zdobyły specjalny kod w czasie Mixera Programowego (maj 2015). O nagrodę za 2 i 3 miejsce – wszystkie zgłoszone drużyny. Vouchery będą mogły być zrealizowane na zakupy sprzętu specjalistycznego z wybranej przez drużynę kategorii (np. strzelectwo, łucznictwo, modelarstwo, itd.).

Terminy

  • Zgłoszenia: do 20 czerwca (włącznie)
  • Przesłanie raportu: do 20 września (włącznie)
  • Głosowanie internetowe: do 20 października (włącznie)

JAK PODEJŚĆ DO UDZIAŁU

Pomysły na działania specjalnościowe mogą być najróżniejsze. I wcale nie muszą to być zajęcia programowe! Fajnie i konsekwentnie prowadzona codzienna rozgrzewka obozowa, może być doskonałą pracą ze specjalnością sportową. Oczywiście chodzi o to, abyście próbowali nowych specjalności. Nie idźcie po linii najmniejszego oporu (np. robiąc standardowe zajęcia z samarytanki) – bo prawdopodobnie nie zajmiecie w głosowaniu wysokiego miejsca :-). Niech z Waszego raportu wynika, że podjęliście trud, wyzwanie, że spróbowaliście czegoś nowego.

Aby Was zainspirować, kadra specjalności podpowiada, co można na obozie zrobić. Zajrzyjcie do INSPIRACJI NA WAKACJE. Oczywiście nie ma monopolu na najlepsze pomysły. Nie macie pomysłu? Inspiracji możecie szukać także na Facebooku „Piątego żywiołu”.

>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Kontakt

Informacje o konkursie dostępne będą na stronie www.stoleczna.zhp.pl oraz na www.facebook.com/5zywiol

Mail: marcin@stoleczna.zhp.pl

Może Ci się spodobać...