Niezwyczajni 2014: Marcin Świderski zwycięzcą w kategorii „Aktywność obywatelska”

Marcin Świderski z hufca Warszawa Wawer zwyciężył plebiscyt Niezwyczajni 2014 w kategorii „Aktywność obywatelska”. Serdecznie gratulujemy Marcinowi i kibicujemy jego kolejnym inicjatywom.

Marcin jest komendantem 147 Szczepu Warszawskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „Błękitni” im. T. Sygietyńskiego. Realizuje przedsięwzięcia pielęgnujące harcerskie tradycje: służbę i pamięć o historii Polski. Co roku przygotowuje Rajd „Szlakiem Tragedii i Chwały Anińsko-Wawerskiej”, który w 2014 roku odbył się po raz pięćdziesiąty i wzięło w nim udział 320 uczniów z wawerskich szkół. Organizuje również rocznicowe obchody dotyczące bohatera szczepu oraz koordynuje opiekę nad mogiłami w dzielnicy Warszawa Wawer. Przygotował także „Wieczór Pamięci w 75-tą rocznicę Zbrodni Wawerskiej”, na którym gościli kombatanci oraz 150 gości.

Plebiscyt Niezwyczajni organizowany jest od czterech lat przez Główną Kwaterę ZHP. Każdego roku pięcioro instruktorów wyróżniających się swoją pracą i zaangażowaniem w budowanie lepszego świata w swoim środowisku lokalnym otrzymuje statuetki w określonych przez kapitułę plebiscytu kategoriach. W tym roku nominowac można było instruktorów, którzy wyróżnili się w następujących obszarach: 

  • Efektywne zarządzanie
  • Harcerska Innowacja
  • Praca z kadrą
  • Celem jest wychowanie
  • Aktywność obywatelska 

phm. Wojtek Puchacz

członek Komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji

Może Ci się spodobać...