(nie)Konferencja Specjalnościowa 2016. Zaproszenie

Zainteresowani specjalnościami? Super! Spotkajmy się i podzielmy pomysłami i inspiracjami. Jak korzystać z elementów specjalności w niespecjalnościowej drużynie zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej lub wędrowniczej?

Specjalności… czy to mnie w ogóle dotyczy?

Hmmm… Kierujesz hufcem, szczepem, pracujesz z drużyną? Więc wiesz, że specjalności są elementem programu każdej drużyny. To fakt. Każda drużyna korzysta ze specjalności na co dzień (choćby techniki harcerskie to nic innego jak specjalności na bardzo podstawowym poziomie). Ale harcerstwo wypracowało przez lata znacznie więcej dziedzin, w których można się specjalizować. Może więc warto skorzystać za zaplecza specjalistów i sprzętu dostępnych w innym hufcu czy w chorągwi? Porozmawiamy o tym, jak stosować elementy specjalności w drużynie, aby wycisnąć z nich wychowawczo jak najwięcej.

CO, GDZIE I KIEDY?

Tegoroczna (nie)Konferencja odbędzie się 3 grudnia, czyli w sobotę, w Warszawie. Zaczynamy o godzinie 10.00, a o której skończymy – to się dopiero okaże. Może o 15.00, a może o 17.00…Im dłużej będziesz, tym bardziej skorzystasz. Ale nikt nie spojrzy na Ciebie wilkiem, jeśli po godzinie postanowisz wyjść. O adresie spotkania poinformujemy tylko zapisane osoby.

NA CO SIĘ DECYDUJE?

Być może wiesz, co działo się na pierwszej (nie)Konferencji w zeszłym roku? A może widziałeś zdjęcia? Niezależnie od tego, co już wiesz, a czego nie – chcemy abyś wiedział na co się decydujesz.

(nie)Konferencja składa się z kilku elementów:

  1. STAND UP: to na początek. Krótkie, 2-3 minutowe wystąpienia prawie bez przygotowania, albo zupełnie spontaniczne. Na jaki temat? Oczywiście o specjalnościach i ich stosowaniu. Stand up jest po to, aby zainspirować, rozgrzać głowy, rozbudzić zainteresowanie. I co ważne – każdy może wystąpić, bez wcześniejszego zgłaszania się.
  2. PRZERWA: to wbrew pozorom bardzo ważny moment. Czas na poznanie się z innymi uczestnikami – czyli networking (modne ostatnio zapożyczenie). W czasie przerwy nie serwujemy jedzenia, ani picia, bo szkoda czasu. Mamy za to inne atrakcje. Ale to na razie niespodzianka.
  3. KAWIARENKI TEMATYCZNE: jeśli „kawiarenka”, to znaczy coś dobrego do jedzenia i picia? Tak, ale nie tylko i nie przede wszystkim. Dobre kawy, herbaty i inne, całkiem nieoczywiste napoje oraz pożywki będą tłem do rozmów o tym, jak stosować elementy specjalnościowe w drużynie i gromadzie. Każdy będzie mógł odwiedzić kilka z kilkunastu kawiarenek.

KONKURS – NA ZACHĘTĘ

Być może nie wiesz, ale najnowsze, specjalne wydanie INSTRUKTORA, czyli naszego magazynu chorągwianego, zostało wydrukowane w bardzo niewielkim, ekskluzywnym nakładzie. I właśnie pachnąca farbą drukarską gazeta, w 100% poświęcona specjalnościom, będzie nagrodą w naszej (nie)loterii. Do rozdania mamy kilkanaście egzemplarzy. Warto mieć, bo w INSTRUKTORZE znalazł się „Kalendarz specjalnościowy” na rok 2016/2017. W (nie)loterii może wziąć udział każdy, kto przyjdzie na nasze spotkanie.

ZA JEDYNE 19,99 ZŁ ALBO…

To materiały programowe, które zabierzesz do domu, jedzenie i napoje, które spożyjesz. To artykuły biurowe, które wspólnie zużyjemy. To wreszcie cena Twojej satysfakcji i radości z dobrze wykorzystanego czasu. A jeśli nie będzie fajnie i poczujesz się rozczarowany, to chyba nie uznasz, że straciłeś zbyt wiele:-). A jeśli w inny sposób chcesz wesprzeć organizację spotkania, formę wsparcia wybierzesz samodzielnie.

KTO ZA TYM STOI?

Prawdopodobnie znasz nas wszystkich, albo przynajmniej jednego z nas. Jesteśmy kadrą specjalnościową chorągwi. Występujemy jako  5Żywioł – czyli program specjalnościowy chorągwi. Naszym celem jest, aby każda gromada i drużyna z naszej chorągwi wykorzystywała specjalności w pracy programowej.


ZGŁOSZENIA: https://niekonferencja2016.zgloszenia24.pl

KONTAKT:

hm. Marcin Adamski, pełnomocnik KCh ds. specjalności: marcin@stoleczna.zhp.pl

Może Ci się spodobać...