Kursy strzeleckie. Dlaczego warto?

Już 24 kwietnia rozpoczynają się kursy strzeleckie, organizowane przy współpracy LOK i stołecznego Inspektoratu Sportów Obronnych. Jest jeszcze kilka wolnym miejsc. Nie każdy wie, że uprawnienia w zakresie prowadzenia strzelania LOK oraz sędziego Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS) pozwalają nie tylko na organizowanie (zgodnie z prawem) zawodów strzeleckich, ale także – na zarobkowanie.

Będąc sędzią PZSS, zależnie od posiadanej klasy sędziowskiej, otrzymuje się za prowadzenie zawodów wynagrodzenie. Wysokość minimalnego wynagrodzenia (zależna od klas) jest ogłaszana oficjalnie przez Zarząd PZSS. Za uprawnienie prowadzącego strzelanie LOK też można pobierać wynagrodzenie, ale płaci strzelnica za każdą godzinę na stanowisku strzeleckim. Wynika to z przepisów w tym regulaminu strzelnicy, który po regulacjach ustawodawcy wymusza, że podczas każdego strzelania musi być prowadzący strzelanie, który odpowiada za prowadzenie zajęć na linii ognia. Bez obecności prowadzącego strzelanie – nikt nawet posiadając legalnie broń – nie może na  strzelnicy jej używać. Wysokość wynagrodzenia jest ustalana indywidualnie i zależy od konkretnej strzelnicy.
 
Informacja o warunkach kursu kwietniowego – tutaj.

 

Może Ci się spodobać...