Kurs Przewodnikowski dla dorosłych „Meandry”

Kurs przewodnikowski dla dorosłych „Meandry” to kurs adresowany do tych, którzy będąc już powyżej wieku wędrowniczego, z bagażem doświadczeń dorosłego życia, chcą spróbować swoich sił w harcerstwie jako przyszli instruktorzy.

Kurs ma na celu doprowadzenie do sytuacji, gdy osoba dorosła, ale początkujący adept bycia harcerską kadrą, będzie w stanie orientować się w meandrach harcerskiego życia. Tego życia, które inni, będąc stale w ZHP, mieli „na bieżąco”. Liczymy, że absolwenci naszego kursu pozbędą się myśli „ja tu jestem nowy”, jednocześnie będą w stanie korzystać z doświadczeń i przemyśleń młodych wiekiem, lecz starych stażem harcerskich wyjadaczy.

Kurs to także okazja do wymiany doświadczeń i rozmów instruktorskich, rozmów między kadrą i uczestnikami kursu. Kurs będą prowadzić instruktorzy z długim stażem w pracy drużynowego, także tacy, co już mają dorosłe dzieci, ale także tacy, którzy przeszli niedawno ścieżkę od dorosłego nowicjusza do dorosłego kompetentnego instruktora.

Od strony formalnej – ukończenie kursu przewodnikowskiego jest warunkiem koniecznym (choć niewystarczającym) do zdobycia pierwszego stopnia instruktorskiego i uzyskania uprawnień do pracy z zuchami i harcerzami.

Zapraszamy:

  • rodziców, którzy swoje pociechy wysłali do zuchów lub harcerzy, po czym spodobało im się i chcą pomagać w pracy drużyny i gromady, chcą wiedzieć więcej o harcerstwie;
  • nauczycieli, którzy chcą pracować z dziećmi nie tylko w szkole, ale także w harcerstwie;
  • członków harcerskiej starszyzny, pomagających okazjonalnie w jakimś środowisku harcerskim, którym ktoś powiedział: dzieci Cię lubią, może zostaniesz instruktorem;
  • dawnych harcerzy, którzy odeszli z drużyn gdzieś w trakcie nauki szkolnej lub później, a mają chęć powrotu i wypróbowania swoich sił jako kadra.

Więcej informacji (terminy, miejsce, odpłatność) na http://iluminacja.stoleczna.zhp.pl/szkolenia/kurs-przewodnikowski-dla-doroslych-meandry/

Może Ci się spodobać...