Kurs Namiestników „Latarnia Morska”

PRZEDŁUŻAMY ZGŁOSZENIA!

Ankietę można wypełniać do 6 stycznia, do godziny 1:27 (tak tak, w nocy!)

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

Czuwaj,

Jeżeli w ciągu ostatnich miesięcy zastanawiałeś się, dlaczego kurs namiestników nosi miano Latarni Morskiej, to właśnie masz okazję się przekonać.

Serdecznie zapraszamy tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki i tajemnice. Jednak ten kurs jest przeznaczony także, a może przede wszystkim dla tych, którzy pracują z drużynowymi. Jeżeli należycie do zespołu namiestnictwa, pełnicie funkcję namiestnika albo planujecie się jej podjąć w najbliższym czasie, to jest to najlepsze miejsce, aby nabyć wszystkich potrzebnych umiejętności i zdobyć nieco wiedzy, a także wymienić się dobrymi praktykami, czy podyskutować na tematy problemowe.

Jeżeli nie macie w Hufcu namiestnictw, a tak się złożyło, że pracujecie z Waszymi drużynowymi, to ten kurs jest również dla Was.

Jeżeli interesuje Cię to, co mamy do przekazania… to ten kurs jest również dla Ciebie!

Pierwszeństwo podczas rejestracji mają namiestnicy.

Kiedy?

• 18-20.01.2019 I Zjazd
  • 22-24.02.2019 II Zjazd

Miejsce?

Warszawa i okolice

Dla kogo?

• Namiestników wszystkich grup metodycznych
  • Osób zajmujących się pracą z drużynowymi w swoich hufcach

Koszt?

• 260zł

W kosztach znajdują się noclegi, pełne wyżywienie oraz materiały programowe.
Istnieje możliwość dofinansowania udziału instruktorów Chorągwi Stołecznej ZHP w wysokości 25% kosztów kursu.

Warunki wstępne:

• ukończony kurs podharcmistrzowski (indywidualne sprawy prosimy kierować drogą emailową);
  • posiadany stopień podharcmistrza lub otwarta próba;
  • opinia komendanta hufca (do załączenia w ankiecie rejestracyjnej wg wzoru, który znajduje się tu Ì https://tiny.pl/thbvz);
  • opłacone składki członkowskie
  • rejestracja online https://kurslatarniamorska2019.zgloszenia24.pl/
  • kurs odbędzie się, gdy zgłosi się min. 10;
  • max. liczba miejsc 20.

Warunki ukończenia kursu:

• 100% frekwencji na zajęciach
  • Wykonanie zadania na zaliczenie kursu:
    • zaplanowanie wydarzenia programowego dla namiestnictwa
    • analiza potrzeb oraz postawienie na jej podstawie celów do zaplanowania  działań namiestnictwa
    • przygotowanie / zaplanowanie wydarzenia dla wybranej grupy (min. wiek wędrowniczy) na temat społecznie ważny
  • Harcerska i instruktorska postawa na kursie

Wszelkie pytania prosimy kierować na e-mail: latarnia.morska2019@gmail.com (phm. Ewelina Kacprowicz). Na zapytania odpowiadamy do 48h.

Serdecznie zapraszamy,

hm. Michał Maciąg – komendant kursu