Komisja historyczna

Nie ma przyszłości bez przeszłości” to oczywista, ale bardzo ważna maksyma w działalności ruchu harcerskiego od zarania jego powstania poprzez kolejne pokolenia pełniących służbę harcerską!

Rozumiejąc i doceniając wartość treści tych słów, Zespół Komisji Historycznej zajmuje się przede wszystkim dokumentowaniem i opracowywaniem historii ruchu harcerskiego na terenie chorągwi stołecznej, ale aktywnie też uczestniczy w dzisiejszych działaniach ZHP na różnych szczeblach.

Chęć pełnienia swojej służby harcerskiej w Komisji Historycznej może zgłosić  każdy czynny członek Związku, któremu zależy żeby harcerstwo „dzisiaj i jutro” mogło wzbogacać swoją działalność ideami z wieloletniej i różnorodnej historii harcerstwa polskiego.