‚Kierowanie ruchem drogowym’. Zaproszenie na szkolenie

Tradycyjnie raz do roku, Inspektorat Harcerskiej Służby Granicznej i Służby Zabezpieczenia Chorągwi Stołecznej ZHP organizuje Szkolenie z wykonywania niektórych czynności w kierowaniu ruchem drogowym”. Szkolenie realizowane jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Jego ukończenie wiąże się ze zdobyciem pięcioletnich uprawnień państwowych do wykonywania niektórych czynności w kierowaniu ruchem drogowym.

Uprawnienia w zakresie kierowania ruchem drogowym wykorzystywane są przez pełnoletnich harcerzy m.in. w czasie zabezpieczeń imprez harcerskich, które wiążą się z przekraczaniem ulic lub innego rodzaju działaniami realizowanymi w obrębie pasa drogowego. Możliwość kierowania ruchem podczas harcerskiej Akcji „Parking” organizowanej w ramach Święta Zmarłych, to kolejny przykład praktycznego zastosowania nabytych umiejętności i zdobytych uprawnień.

Kurs odbędzie się 22 kwietnia w Warszawie, Koszt udziału to 10 zł od osoby. Limit miejsc: 20. Pierwszeństwo w kwalifikacji mają osoby, którym kończą się uprawnienia w 2017 roku, a są czynnie działającymi w ramach HSRD w Inspektoracie. Szkolenie tylko dla osób pełnoletnich. Szczegóły organizacyjne – w Komunikacie Organizatora.

Szkolenie polecają:

akademia soevj-01 5 żywioł identyfikator-01

Może Ci się spodobać...