„Kierowanie ruchem drogowym” – szkolenie

Inspektorat Harcerskiej Służby Granicznej i Służby Zabezpieczenia Chorągwi Stołecznej ZHP zaprasza na „Szkolenie z wykonywania niektórych czynności w kierowaniu ruchem drogowym”. Szkolenie realizowane jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Jego ukończenie wiąże się ze zdobyciem pięcioletnich uprawnień państwowych do wykonywania niektórych czynności w kierowaniu ruchem drogowym.

Uprawnienia w zakresie kierowania ruchem drogowym wykorzystywane są przez pełnoletnich harcerzy m.in. w czasie zabezpieczeń imprez harcerskich, które wiążą się z przekraczaniem ulic lub innego rodzaju działaniami realizowanymi w obrębie pasa drogowego. Możliwość kierowania ruchem podczas harcerskiej Akcji „Parking” organizowanej w ramach Święta Zmarłych, to kolejny przykład praktycznego zastosowania nabytych umiejętności i zdobytych uprawnień. Uprawnienia oczywiście można wykorzystywać w sytuacjach prywatnych, gdy zaistnieje taka potrzeba.

  • Kurs odbędzie się 21 kwietnia w Warszawie.
  • Koszt udziału to 10 zł od osoby.
  • Limit miejsc: 20. Pierwszeństwo w kwalifikacji mają osoby, którym kończą się uprawnienia w 2018 roku, a są czynnie działającymi w ramach HSRD w Inspektoracie.
  • Szkolenie tylko dla osób pełnoletnich.

Szczegóły organizacyjne – w komunikacie organizatora (otwórz komunikat w pliku PDF).

Szkolenie polecają:

akademia soevj-01 5 żywioł identyfikator-01

Może Ci się spodobać...