Intercamp 2015 w Polsce. Zgłoszenia od 17 listopada

550 – tylko tyle miejsc przeznaczonych jest dla harcerzy z ZHP, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym zlocie skautowym Intercamp w maju 2015. Od 17 listopada możecie zgłaszać swoje patrole. Rejestracja potrwa do końca roku.

Podstawowe informacje:

• Termin: 22 – 25 maja 2015 r.
  • Miejsce: Nysa, woj. opolskie
  • Koszt: 150 złotych od osoby (w tym wpisowe na zlot, wyprawka, koszty organizacyjne polskiego kontyngentu). 180 złotych od osoby w przypadku wpłaty w drugim terminie.
  • Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego
  • Temat: Such and Honour
  • Uczestnicy: patrole harcerek i harcerzy maksymalnie 15-osobowe (14 uczestników + 1 pełnoletni opiekun) w wieku 12 – 17 lat
  • Liczebność polskiego kontyngentu: 550 osób
  • Dojazd we własnym zakresie, na miejscu parking dla autobusów
  • Wyżywienie uczestników we własnym zakresie
  • Ubezpieczenie we własnym zakresie

Wymagania wobec patroli:

• Wypełnienie formularza dostępnego od 17 listopada na stronie www.intercamp.zhp.pl
  • Przesłanie pozytywnej opinii pełnomocnika chorągwi ds. zagranicznych lub w przypadku jego braku komendanta lub członka komendy chorągwi
  • Przesłanie potwierdzenia opłaconych składek członkowskich za min. 3 kwartały roku 2014
  • Nakręcenie krótkiego (2-3 min.) filmiku prezentującego patrol w konwencji rycerskiej
  • Po dopełnieniu formalności (opinie, formularz) wystarczy przesłać na adres beata.szymanska@zhp.net.pl link do Waszego filmu (np. Youtube). Wszystkie prezentacje zakwalifikowanych ekip będą udostępniane na facebooku polskiego kontyngentu.

Terminarz rekrutacji:

• Początek przyjmowania zgłoszeń: 17 listopada 2014 r.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń (formularz, opinie, film): 31 grudnia 2014 r.

Kryterium kwalifikacji:

W pierwszej kolejności istotne jest spełnienie wymogów formalnych (formularz, opinie). Drugim krokiem jest przygotowanie filmiku prezentującego Wasz patrol. Pamiętajcie, że o zakwalifikowaniu nie decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń, ale Wasza kreatywność!

Terminarz wpłat po pozytywnym zakwalifikowaniu:

• 28 lutego 2015 r. – pierwszy termin wpłat (niższa stawka)
  • 31 marca 2015 r. – drugi termin wpłat (wyższa stawka)

Podobnie jak w latach poprzednich, Chorągiew Stołeczna ZHP będzie służyła wszelką pomocą w zakresie obsługi stołecznej reprezentacji, w tym m.in. organizacja transportu.

phm. Wojtek Puchacz

pełnomocnik Komendy Chorągwi ds. zagranicznych