Instruktor – nr 20 / Kwiecień 2015

Nowa strategia ZHP postawiła drużynowego w centrum zainteresowania całej organizacji. To dzięki wielkiej pracy drużynowych dzieci i młodzież widzą harcerstwo jako element ich życia, co potwierdza stały wzrost liczebny Chorągwi Stołecznej. Jednak jako drużynowi nie możemy  zamykać się tylko w swojej jednostce i powinniśmy brać udział w ważnych dla Związku dyskusjach: o wartościach zapisanych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim, o finansach, o zuchach w kontekście reformy szkolnictwa, o kadrze 35+. Chciałbym, aby „Instruktor” dostarczał podstawowych faktów i wiedzy niezbędnych do prowadzenia tych dyskusji. Bo wierzę, że tylko poprzez dyskusję możemy wypracować najlepsze dla chorągwi i Zwiąku rozwiązania.

phm. Paweł Pietrzak
Redaktor wydania

Instruktor nr 20

Może Ci się spodobać...