Instruktor – nr 18 / Luty 2015

Czas zawieszenia

Spokojnie, bez paniki, nie chodzi tu o zawieszenie działalności Instruktora, co to, to nie, wręcz przeciwnie. W naszej redakcyjnej pracy rozkręcamy się coraz bardziej!  I choć luty kojarzy mi się z takim przedwiośniem, marazmem, czasem zawieszenia, gdy jesteśmy już zmęczeni zimą a do wiosny jeszcze trochę. Kończy się semestr w szkole, przychodzi sesja na studiach lub po prostu od wakacji minęło już pół roku i energia z naładowanych podczas obozowych szaleństw bateryjek została zużyta. Szczęśliwi, którzy mieli szansę odpocząć na zimowiskach, którym udało się nacieszyć oczy zimowymi krajobrazami, zbudować bałwana czy rozegrać bitwę na śnieżki.

 

Niemniej jednak z lutowym numerem Instruktora zapraszamy Was do pewnego obudzenia się ze snu zimowego, rewizji Waszej sytuacji  ze stopniami tak harcerskimi jak i instruktorskimi , stanu drużyny i powoli przygotowań do obozu. Zapraszamy do zainteresowania nowym cyklem – Życie z pasją, gdyż chcemy Wam pokazać, że choć czasem trudno to zauważyć, to nie samym harcerstwem żyje człowiek.

A że w ZHP ciągle coś ciekawego się dzieje, to staramy się opisać dla Was niektóre wydarzenia. Jednym z nich jest zbliżający się Dzień Myśli Braterskiej – zapraszamy do udziału w organizowanych z tej okazji wydarzeniach i już dziś śpieszymy złożyć najserdeczniejsze, braterskie życzenia.

 

Redaktor naczelna

phm. Zosia Walkiewicz

 

Instruktor 18

Może Ci się spodobać...