Instruktor – nr 12 / Czerwiec 2014

Minął rok, odkąd zaczęliśmy wydawać „Instruktora”. Bywało różnie i wbrew pozorom to nie początki stanowiły najtrudniejszy moment naszej działalności. Redakcja powiększyła się o kilka cennych „nabytków”, a sam „Instruktor” przeżył pewną ewolucję. Kilkadziesiąt osób opublikowało za naszym pośrednictwem swoje materiały związane ze stołecznym harcerstwem. Wielu instruktorów przestało być anonimowymi, a lokalneinicjatywy środowisk zostały dostrzeżone nie tylko na terenie chorągwi, ale – dzięki internetowemu zasięgowi – także i w kraju.

Zespół redakcyjny pragnie doskonalić swoją działalność i rozwijać się. W związku z tym chcemy podsumować naszą działalność i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Do tego potrzebna będzie Wasza pomoc. To Wy jesteście odbiorcami, dla których funkcjonujemy, dlatego prosimy Was o wiadomość (najlepiej na adres: redakcja@stoleczna.zhp.pl) z kilkoma zdaniami opinii o tym, czego brakuje naszemu miesięcznikowi, a czego jest za dużo, co powinno znaleźć się na stronach „Instruktora”, a z czym warto się wstrzymać. Informacja zwrotna stanowi czynnik konieczny do tego, by działać lepiej. Ale co to znaczy „lepiej”? Ilu ludzi, tyle opinii. Naszą rolą będzie znalezienie „złotego środka” spośród nich. Nie obawiajcie się powiedzieć nam prawdy, nawet jeśli miałaby okazać się ona gorzka. Bo tylko wówczas będziemy mieli możliwość coś z nią zrobić. W naszych działaniach najważniejsza jest misja budowania chorągwianej wspólnoty, ale żeby przyczynić się do jej realizacji, musimy się rozwijać i ewoluować w pozytywnym kierunku. Dlatego gorąco zachęcam do przesyłania nam uwag o funkcjonowaniu „Instruktora” dawniej, dziś i być może w przyszłości.

hm. Tomasz Dudewicz
– redaktor naczelny