III Stołeczne manewry Ratowników ZHP 14-15.09.2013.09.2013

Harcerska Grupa Ratownicza Bemowo, oraz Inspektorat Ratowniczo-Medyczny Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP zapraszają na III Stołeczne Manewry Ratowników ZHP, które odbędą się w dniach 14-15 września 2013 r.. Trwające 24 godziny manewry rozpoczną się w sobotę rano, zakończą się w niedzielę rano. 

 

W planie przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne z dziedziny szeroko pojętego ratownictwa i pierwszej pomocy, prowadzone przez pracowników służby zdrowia i specjalistów w poszczególnych dziedzinach, oraz ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i pozoracje akcji ratowniczych z udziałem służb zawodowych. To znakomita okazja do uzupełnienia braków w wiedzy i umiejętnościach, oraz do przygotowania się do udziału w zawodach ratowniczych.

 

Uczestnikami manewrów mogą być członkowie ZHP, którzy ukończyli 16 rok życia i są posiadaczami odznaki Ratownika ZHP, należący do klubów, drużyn i zastępów ratowniczych, oraz innych jednostek związanych z szeroko pojętym ratownictwem. W Manewrach będą uczestniczyć 4-osobowe zespoły, zapraszamy jednak także druhny i druhów nie należących do jednostek, którym umożliwimy sformowanie zespołów wspólnie z innymi niezrzeszonymi uczestnikami. 

 

Koszt udziału w manewrach wynosi 50 zł od uczestnika. W kwocie tej zawarty jest nocleg, wszystkie posiłki (obiad i kolacja w sobotę i śniadanie w niedzielę), zajęcia, ubezpieczenie i pamiątkowy znaczek. Niezbędne wyposażenie to odzież do ćwiczeń na poligonie ratowniczym, śpiwór, karimata i kubek. Patrole powinny dysponować własnymi apteczkami – zapewniamy ćwiczebne środki opatrunkowe. 

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mejlową, lub za pomocą formularza online  do dnia 8 września 2013 r. pod adresem manewry@hgr-bemowo.net . Dokładne informacje oraz kartę zgłoszenia będziemy wysyłać po otrzymaniu wstępnego zgłoszenia. W przypadku wpłaty do dnia 8 września 2013 r. przyjmujemy koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 50 zł od osoby, po tym terminie – 60 zł. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w manewrach!

 

W imieniu Komendy Manewrów

Piotr Zawadzki

 

Może Ci się spodobać...