hm. Wacław Łukaszewicz, odszedł na Wieczną Wartę

Ze smutkiem informujemy iż w dniu 16 kwietnia 2014 r. po ciężkiej chorobie odszedł na wieczną wartę druh hm. Wacław Łukaszewicz SP5WL.

Całym życiem zaangażowany instruktor harcerski i krótkofalowiec do końca swoich dni pracujący z młodzieżą. od 1991 roku współpracował ze środowiskiem 293 Warszawskich Drużynach Harcerskich i Zuchowych i był inicjatorem utworzenia Harcerskiego Klubu Łączności SP5ZIP.

Druh Wacław był wieloletnim szefem Inspektoratu Łączności Chorągwi Stołecznej ZHP organizatorem harcerskich zawodów pn. „Służbowa Łączność Radiowa” organizatorem i sędzią głównym zawodów i mistrzostw w Radioorientacji Sportowej. Przez wiele lat członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Służby Radiokomunikacyjnej Amatorskiej przy Urzędzie Komunikacji Eletronicznej (dawniej Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej, Urzędu Regulacji Telekomunikacji). Jego praca na rzecz dzieci i młodzieży uhonorowana została wieloma wysokimi odznaczeniami harcerskimi i państwowymi.

Źródło: http://www.sp5zip.pl,

dzięki hm. Jarosławowi Szymaniakowi

Więcej na temat hm. Wacława Łukaszewicza w materiale opracowanym przez hm. Wita Jozenasa,

członka Komisji Historycznej Chorągwi Stołecznej ZHP.