hm. Jerzy Kazimierczuk – spotkanie wspomnieniowe

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA…”

Druhny i Druhowie – Instruktorzy!

Na kolejnych spotkaniach przypominamy sylwetki instruktorów naszej Chorągwi, których losy i harcerska służba stanowią część historii warszawskiego harcerstwa.

Wśród znaczących postaci jest Druh hm. Jerzy Kazimierczuk (1908 – 1992 r.)

Wieloletni instruktor Hufca ZHP Warszawa-Mokotów im. Szarych Szeregów. Inicjator i organizator Rajdu Akcja Arsenał. Wieloletni drużynowy. Instruktor Nieprzetartego Szlaku. Twórca Izby Pamięci i Tradycji w stanicy Hufca Mokotów. Twórca Harcerskiego Kręgu Seniorów.

Inżyniera geodeta. Oficer, żołnierz Września 1939 r. Kawaler orderów i odznaczeń państwowych.

Szczególne zaproszenie na spotkanie kierujemy do byłych i obecnych organizatorów i uczestników Rajdów ARSENAŁ.

Zbiórka odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w siedzibie Komendy Chorągwi Stołecznej przy ul. Piaskowej 4 w Warszawie.

KOMISJA HISTORYCZNA CHORĄGWI STOŁECZNEJ ZHP

oraz Instruktorzy i harcerze