hm. Agnieszka Kalińska-Brzuska

Funkcja: Członkini KSI

Kariera harcerska

Jestem drużynową zuchową 254 WGZ „Leśne Duszki” i przewodniczącą KI środowiska 254 WDHiZ, członkiem SHH. Pracowałam dwadzieścia lat w hufcowej KSI, przez większość czasu jako przewodnicząca. Od ponad dwóch lat jestem członkiem Chorągwianej KSI

Stopień harcerski: wędrowniczka (był taki stopień harcerski, teraz to się nazywa Harcerka Orla), odznaczona srebrnym Krzyżem za zasługi dla ZHP.

Przygodę z harcerstwem rozpoczęłam jako młoda harcerka u mojej Mamy, drużynowej w 350 WDH w Liceum Ekonomicznym na Kolektorskiej. Potem byłam drużynową 8 WDH, działającej przy XVI LO, drużynową 254 WGZ, komendantką obozów stałych i wędrownych w Polsce i za granicą, a także kolonii zuchowych. Prowadzę zajęcia kształceniowe na kursach i warsztatach instruktorskich.

Życiowo

Jestem lekarzem chorób wewnętrznych, specjalistą medycyny pracy. Mam żeglarski stopień  sternika jachtowego.

Jako rasowy żeglarz uwielbiam chodzić po górach, choć czasem także pływam, jak jest kiedy i na czym. Ostatnio chętnie na kajakach.

Lubię podróże, zarówno bliskie jak i dalekie. Fascynuje mnie poznawanie nowych zakątków. Moją pasją jest robienie zdjęć, czasami nawet może z tym przesadzam.

Pochodzę z rodziny harcerskiej. Mama, teściowa i teść to instruktorzy, mąż i obie córki także.

Moje instruktorskie/ harcerskie przesłanie (credo)

W harcerstwie, dla mnie, najważniejszą rolę powinny odgrywać braterstwo, służba i praca nad sobą. Ostatnio brakuje mi trochę tego braterstwa wśród nas.

Wielką wartością jest dla mnie rodzina oraz najbliżsi przyjaciele, w większości członkowie mojej dawnej drużyny. Chciałabym nadal utrzymywać więzi, które zrodziły się dawno temu, na harcerskich szlakach.