Harcerze z Pruszkowa roznoszą Koperty Życia

Często zdarza się tak, że w sytuacjach zagrożenia życia wzywamy pogotowie do nieprzytomnej sąsiadki lub osoby którą zajmuje się ktoś, kto chwilowo wyszedł po zakupy i…. „tracimy głowę”. Wtedy niezbędna jest solidna i szybka informacja dotycząca zdrowia tej osoby do której wezwaliśmy pomoc. 

Harcerze z hufca Pruszków od grudnia roznoszą „Koperty Życia”. Każdy uczestnik akcji wpisuje w nie na co choruje, jakie przyjmuje leki, na co jest uczulony. Każdy otrzymuje błękitny magnes na lodówkę z logo akcji.

 

O „Kopercie Życia” poinformowane zostały służby ratownicze obsługujące gminę Pruszków. Ratownik wchodząc do domu wie, że w Pruszkowie jest program „Kopera życia” i w pierwszej kolejności szuka błękitnego magnesu na lodówce.

Akcję koordynuje Harcerski Klub Ratowniczy Hufca ZHP Pruszków. Projekt dofinansowany jest przez Gminę Miasto Pruszków.

Gratulujemy pruszkowskim harcerzom, a Was zachęcamy do odwiedzenia stron TVP Warszawa, gdzie znajdziecie reportaż o naszych harcerzach.

 

na podstawie informacji ze strony pruszkow.zhp.pl

phm. Wojtek Puchacz

członek Komendy Chorągwi ds. zagranicy i komunikacji

Może Ci się spodobać...