Harcerskie lato zaczyna się na Woli

Wczoraj usłyszeli ostatni szkolny dzwonek, a dziś bawią, uczą, integrują. Harcerze z Woli razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej  zorganizowali dla dzieci festyn podwórkowy.

– To nie pożegnanie roku szkolnego, a powitanie wakacji – tak o festynie podwórkowym mówi Łukasz Makowski, pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej dzielnicy Wola. – Chcemy zintegrować okolicznych mieszkańców i zaangażować w działania na rzecz naszej społeczności. 

Kartonowe budowle, malowanie twarzy, trampolina i bańki mydlane to niektóre z atrakcji, które przygotował OPS oraz harcerze z 19 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Przygoda”. Na prośbę o pomoc w organizacji festynu podwórkowego drużynowa 19 WDH zareagowała od razu. Potraktowali to jako idealną formę promocji aktywnego spędzania czasu.

 

Mieszkańcy byli zachwyceni. – Dużo atrakcji dla naszych maluchów – mówi pani Magda, mama 10-letniej Zuzy i 4-letniej Julki. – Pierwszy raz taka inicjatywa powstała na naszym osiedlu, mamy nadzieję, że nie ostatni.

Festyn odbył się na osiedlu, na którym działa 19 WDH, dlatego chętnie wzięli w nim udział. Dzieci świetnie się bawiły podczas zabaw chustą Klanzy, a do malowania twarzy ustawiały się kolejki. Uśmiech nie schodził z twarzy zarówno uczestników, jak i harcerzy.

phm. Ula Walesiuk

zespół prasowy Ogólnopolskiego Zlotu Chorągwi Stołecznej ZHP

 

Może Ci się spodobać...