EuroJam 2020

EuroJam, czyli Europejskie Jamboree (ang. European Jamboree) powraca po 15 latach, aby harcerze i harcerki, wraz ze skautami i skautkami z innych organizacji skautowych, mogli przeżyć przygodę swojego życia. Jest to wydarzenie współorganizowane przez WOSM i WAGGGS, którego gospodarzem jest Związek Harcerstwa Polskiego.

Kiedy? 27 lipca do 6 sierpnia 2020 r.

Gdzie? Wyspa Sobieszewska, Gdańsk

Za ile? 700zł w trzech ratach dla uczestników i patrolowych, 200/350/500 zł dla IST

Zgłoszenia

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – należy wypełnić do 31 sierpnia 2019 r.

Zgłoszenia przyjmowane są od patroli zlotowych, tzw. dziesiątek „10”. Patrol składa się z 9 uczestników oraz pełnoletniego opiekuna. Po zgłoszeniu patrole zostaną dobrane w drużyny zlotowe, tzw. czterdziestki „40” przez komendę reprezentacji.

Program

Tematem przewodnim Europejskiego Jamboree 2020 jest hasło ACT, czyli działaj. Ma zachęcić harcerki i harcerzy, by odkryli swój potencjał do zmiany świata, zwiększyli świadomość wyzwań dla Europy i świata, a także byli gotowi wziąć odpowiedzialność za lokalne społeczności. Chcemy, aby hasło ACT stało się motorem napędowym zmian społecznych. Uczestnicy Jamboree będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy ze skautami z różnych krajów, mówiących różnymi językami i reprezentujących różne kultury. Uczestnicy będą uczyć się poprzez inspirujące zajęcia, warsztaty, dyskusje otwierające oczy na różne problemy oraz zlotowe przygody. Uczestnicy zlotu zrozumieją, że mają moc, aby zmienić świat, a ich pomoc jest potrzebna. Harcerze i harcerki będą mieli szansę DZIAŁAĆ i dokonać zmian w społeczeństwie, wykorzystując nowe umiejętności.

Program modułowy będzie się opierał na trzech filarach:

• Wake up! – który pomoże uczestnikom odkryć swój potencjał i doskonalić umiejętności,
• Look around! – dzięki któremu uczestnicy poznają wyzwania współczesnego świata w skali globalnej i lokalnej,
• ACT! – który zachęci do tego, by zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystać w działaniu.