DMB 2015 – to był wyjątkowy dzień!

22 lutego, w Dzień Myśli Braterskiej, skauci na całym świecie przesyłają sobie życzenia wspominając narodziny Roberta Baden-Powella. W Warszawie zorganizowaliśmy z tej okazji po raz pierwszy wielką grę na Starym Mieście. Dlaczego było to wydarzenie wyjątkowe?

LICZBA UCZESTNIKÓW. W samym wydarzeniu wzięło udział ponad 636 zuchów, harcerzy i harcerzy starszych. Takiej frekwencji nikt się nie spodziewał! Przekroczyła ona wszelkie marzenia organizatorów. W samej grze wzięło udział łącznie 66 patroli – 17 zuchowych, 27 harcerskich i 22 starszoharcerskich. Nie zabrakło gości z innych Chorągwi (Hufiec Ozorków) i innych organizacji (Stowarzyszenia Harcerskiego).

 

REKORD. Polska nie biła jeszcze rekordu na najdłuższy łańcuch z chust harcerskich, dlatego my postanowiliśmy go ustanowić. Czy to się udało? Na oficjalne wyniki musimy jeszcze poczekać, ale już dziś wiemy jaką długość miał nasz łańcuch.  466,77 m, czyli blisko dwukrotnie tyle ile ma wysokości Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – niesamowite!

ATMOSFERA. Definitywnie było czuć duch braterstwa. Uśmiechnięci ludzie dobrze się bawiący i razem spędzający czas w tym wyjątkowym dniu – właśnie o to nam chodziło! Zuchy miały okazje wziąć udział w grze fabularnej, podczas której dowiadywały się  między innymi faktów z  historii skautingu, jak również wykonywały własne skautowe kapelusze i węzły płaskie.  Dla pozostałych uczestników wydarzenia była zorganizowana gra skomponowana z QR kodów. Również mieszkańcy Warszawy mogli się włączyć do obchodów. Na pl. Zamkowym była przygotowana tablica, na której warszawiacy mieli możliwość wpisywania swoich wspomnień z harcerstwa.

Pragniemy  ogromne podziękowanie całej  ponad 40-osobowej ekipie organizatorów i wolontariuszy z Hufca Warszawa Praga Północ odpowiedzialnych za to wydarzenie. Dzięki!

Dziękujemy Wam wszystkim za udział! Bez Was nie byłoby tak samo, a na pewno tyle byśmy nie osiągnęli. Wszystkie wyniki konkursów zostaną niebawem ogłoszone na wydarzeniu na facebook’u. Zdjęcia z DMB znajdziecie jeszcze dziś na Stołecznych Harcerzach.

phm. Iga Wymysłowska

 

koordynator DMB 2015, hufiec Warszawa Praga Północ

Komenda Chorągwi dziękuje harcerzom z Hufca Warszawa Praga Północ za przeprowadzenie wydarzenia.

Może Ci się spodobać...