Bezpieczniejsze #harcerskielato

Stołeczne obozy harcerskie bezpieczne

 

Trwa akcja bezpieczne #harcerskie lato. Na mocy podpisanego 21 czerwca protokołu uzgodnień w zakresie bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami, komendanci placówek wypoczynku zobligowani sa do utrzymywania nieustannego kontaktu z lokalnymi placówkami służb mundurowych. Taka forma współpracy jeszcze lepiej zabezpiecza harcerzy przed nieoczekiwanymi zmianami pogodowymi i pozwala podjąć niezwłoczne działania, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

– W sytuacji kryzysowej, wiele zależy od decyzji podejmowanych w pierwszych minutach. Kluczowe jest stosowanie się do ustalonych procedur i planów, które wcześniej muszą być dość starannie opracowane – mówi Marcin Adamski, który był jednym z organizatorów szkoleń przygotowujących komendantów placówek do Harcerskiej Akcji Letniej 2018. Tego typu działania prewencyjne już przynoszą wymierne rezultaty – stołeczni harcerze, którzy wyjechali na wypoczynek, mają zapewniony najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci są zdrowe, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Jednocześnie informujemy, że przebywające na bazie obozowej w Budach Lucieńskich środowiska harcerskie z Hufca ZHP Warszawa-Wola, mimo zapowiadanych burz, są bezpieczne. Obecnie trwa przenoszenie obozowiska bliżej budynków, co ma zapewnić możliwość szybszej ewakuacji w razie wystąpienia potrzeby – informuje Magdalena Wilczyńska, komendantka obozu znajdującego się na terenie bazy obozowej w Budach Lucieńskich. Na obozie przebywa obecnie 50 uczestników i 6 osób kadry. Obóz potrwa do 1 sierpnia. 

 

W tegorocznej akcji letniej weźmie udział około 8000 stołecznych harcerzy. Każdy organizator placówki wypoczynku został przeszkolony, zaś o bezpieczeństwo obozowiczów dba pełnomocnik Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej – instruktor ZHP powołany do tego właśnie celu. 

Może Ci się spodobać...