30. urodziny Małego Powstańca

Pomnik Małego Powstańca na Podwalu skończył 30 lat. Patrząc w metrykę powiecie – nie taki maluch z niego! A jednak wcale się nie zmienił. W miniony wtorek spotkali się przy pomniku zuchy, harcerze i instruktorzy dawni i dzisiejszy. W sumie blisko trzysta osób.

Trzydziestą rocznicę odsłonięcia Pomnika Małego Powstańca upamiętniamy projektem MALI BOHATEROWIE WARSZAWY. Pierwszym działaniem projektu była impreza na orientację, w której wzięły udział 54 patrole z całej chorągwi. Bezpośrednio po grze, spotkaliśmy się na apelu rocznicowym podczas którego wystąpił Reprezentacyjny Chór Chorągwi Stołecznej ZHP wraz z Chórem Cantores Sanctae Barbarae.

Kolejny etap projektu to konkurs plastyczny i konkurs gromad. Zdjęcia z gry miejskiej na orientację, apelu i koncertu, wyniki rywalizacji oraz informacje o trwających konkursach, znajdziecie na stronie www.bohaterowiewarszawy.pl.