Edukacja dla bezpieczeństwa

badz-gotowzz-011
Projekt „Bądź gotów!” organizowany jest przez Chorągiew Stołeczną ZHP w 2016 i 2017 roku. Koordynatorem projektu jest „Piąty żywioł”. Celem jest edukacja dla bezpieczeństwa.
Adresaci: patrole i drużyny wszystkich pionów metodycznych działające w Warszawie.
Do projektu przyjętych będzie 20 jednostek, które zgłoszą się w terminie do udziału
w projekcie.
Termin zgłoszeń: 30 listopada 2016 r. na adres marcin@stoleczna.zhp.pl
SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA ZGŁOSZONYCH: 24 listopada (czwartek) godz. 18.00-20.00 (miejsce podane będzie zgłoszonym osobom).
Dlaczego warto wziąć udział?
Każda zakwalifikowana drużyna:
  • otrzymuje wyprawkę programową o wartości 350 zł (w wyprawce materiały biurowe i plastyczne),
  • ma szansę zdobyć nagrody rzeczowe (sprzęt turystyczny i specjalnościowy)
    o wartości 600 zł (dla 10 z 20 drużyn biorących udział w projekcie),
  • może korzystać ze wsparcia kadry specjalnościowej chorągwi w realizacji działań projektowych, w tym szkoleń dla kadry z zakresu krwiodawstwa,
  • otrzymuje pakiet edukacyjny (dla kadry) do wykorzystania w pracy programowej
    z drużyną oraz koszulki oraz przypinki projektowe.
Zakres tematyczny projektu: ratownictwo i pierwsza pomoc, krwiodawstwo, bezpieczeństwo pożarowe, bezpieczeństwo wodne.
Działania projektowe dla drużyn: każda drużyna realizuje trzy działania w roku 2016/2017:
  • organizacja dwóch akcji edukacyjnych dot. bezpieczeństwa (dla uczniów szkoły, jedna akcja w semestrze – może być powiązana z działaniami naborowymi);
  • udział w akcjach krwiodawczych „Stołeczna Kropla Braterstwa” (22 X 2016 i 7 V 2017);
  • realizacja cyklu sprawnościowego z obszaru krwiodawstwa (do wyboru: zuchowa zespołowa i indywidualna, harcerskie: 2 i 3 gwiazdkowa oraz mistrzowska) lub (dla wędrowników) znaku służby zdrowiu oraz odznaki „Harcerska Kropla Braterstwa”.
Dla kadry zaangażowanych drużyn zaplanowane są bezpłatne szkolenia z zakresu promocji krwiodawstwa (listopad oraz grudzień 2016).

Kontakt w sprawie udziału w projekcie: hm. Marcin Adamski (marcin@stoleczna.zhp.pl).